Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Rocznie przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Jakie miejsca warto odwiedzić w Gdańsku?

Lista miejsc które warto odwiedzić będąc w Gdańsku

  • Starówka, a zwłaszcza ulica Długa
  • Żuraw Gdański
  • Muzeum II Wojny Światowej
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • Westerplatte
  • Bazylika Mariacka
  • Park w Oliwie
  • Plaża Brzeźno/Jelitkowo
  • Forum Gdańsk
  • Koło widokowe

Opis 10 miejsc które warto zobaczyć w Gdańsku

Gdańska starówka

Złożona z wielu starych, zabytkowych uliczek piękna starówka. Na Gdańskiej starówce znajdziemy wiele kościołów sprzed wieków. Najbardziej przyciągającym miejscem jest ul. Długa. To właśnie ona jest sercem Gdańskiej starówki.

Żuraw Gdańsk

Jedyny taki eksponat w Europie zapierający dech w piersiach. Jeśli jesteśmy w Gdańsku pierwszy raz to nie możemy przeoczyć takiego zabytku.

Muzeum II Wojny Światowej

Nowoczesne muzeum, które mieści się tuż obok starówki. Planując odwiedziny w tym muzeum warto zagospodarować trzy, a nawet cztery godziny na zwiedzanie.

Europejskie Centrum Solidarności

Warto odwiedzić te miejsce, gdyż to właśnie one wpisuję się niedaleką w historie Gdańska. Europejskie Centrum Solidarności z budowy przypomina zardzewiały statek, co nawiązuje do obok mieszczącej się stoczni i wydarzeń z nią związanych.

Westerplatte

To właśnie w tym miejscu rozpoczęła się Druga Wojna Światowa. W tym miejscu zobaczymy muzea, w postaci bunkrów otwartych dla turystów do zwiedzania. Zobaczymy również piękne Morze Bałtyckie.

Bazylika Mariacka

Największa katedra zbudowana z cegły w Europie. Do katedry nie można nie wejść będąc w Gdańsku. Wnętrze zadziwia równie dobrze, jak widok z wieży, na którą można wejść.

Park w Oliwie

Jeden z największych parków w Gdańsku. Jest w nim wiele gatunków drzew. Również w parku Oliwskim znajdziemy nowo odbudowaną palmiarnie. A jeśli odwiedzamy te miejsce w porę zimową to w godzinach wieczornych zobaczymy piękny pokaz świateł.

Plaża w Gdańsku

Jeśli odwiedzasz Gdańsk latem to warto przejść się wzdłuż morza. Na plaży w Brzeźnie zobaczysz molo.

Forum Gdańsk

Jedna z najnowocześniejszych galerii w Polsce. Warto zobaczyć tą konstrukcję, a z placu przy galerii ujrzymy piękny widok na Gdańską starówkę.

Koło widokowe

Na zakończenie dnia warto pójść na Gdańskie koło widokowe. To właśnie z niego zobaczymy cały Gdańsk, rozkład uliczek na starówce, jak i wieżowce Gdańskie.

Gdańsk to nie tylko 10 miejsc które warto odwiedzić. W Gdańsku warte jest poznanie historii miasta, przejścia się po lokalnych uliczkach, czy knajpach. To właśnie tam zobaczymy prawdziwe życie Gdańszczanina.

W wolnym czasie warto udać się na zakupy, a więc warto odwiedzić jeszcze Galerię Bałtycką, Galerię Forum Gdańsk, czy wiele galerii sztuki.